Image
Skóra promieniująca zdrowiem po biostymulacji twarzy zwiększającej produkcję kolagenu w Galderma Aesthetics

Biostymulacja twarzy kwasem polimlekowym (PLLA)

Biostymulacja tkankowa aktywuje zdolność skóry do produkcji kolagenu, poprzez pobudzenie naturalnych procesów Twojego organizmu do jego produkcji. W ten sposób stopniowo i długotrwale odnawia Twoją skórę , przywracają jej strukturę i naturalną jędrność. Kolagen jest włóknistym białkiem, występującym w głębszych warstwach skóry i ma kluczowe znaczenie dla jej młodego i zdrowego wyglądu. Wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja naszego naturalnego kolagenu, a jego utrata prowadzi z czasem do wiotczenia skóry i powstania zmarszczek.

Twój zabieg

Biostymulator kolagenu to preparat, który podawany jest w głębokie warstwy skóry, aby stymulować produkcję Twojego własnego kolagenu. Stopniowo zauważysz poprawę gęstości i jędrności skóry, a rezultaty mogą się utrzymywać nawet dłużej niż dwa lata! Zazwyczaj potrzebne są trzy sesje leczenia w trakcie kilku miesięcy, ale wszystko zależy od lekarza, który dopasuje Ci Twój indywidualny pan zabiegowy.

Bezpośrednio po każdej sesji zabiegowej może wystąpić obrzęk, który tymczasowo zmniejszy zmarszczki i fałdy. Następnie rozpoczyna się stopniowy proces wymiany kolagenu w skórze. Biostymulator kolagenu działa subtelnie, stopniowo poprawiając wygląd twarzy, aż w końcu daje młodzieńczy i naturalnie wyglądający efekt, i co najważniejsze – jest to efekt długotrwały.

Jak to działa?

Aktywnym składnikiem biostymulatora kolagenu jest kwas L-polimlekowy - PLLA. Jest to biodegradowalna substancja stosowana od dziesięcioleci w rozpuszczalnych niciach chirurgicznych. Podawany do głębszych warstw skóry, PLLA wspomaga stymulację naturalnej produkcji kolagenu w naszej skórze. W ten sposób oddziałuje na wewnętrzną strukturę skóry, przywracając objętość utraconą w wyniku starzenia.

marek.a
Odżywiona i nawilżona cera dzięki zabiegowi regeneracji twarzy w Galderma Aesthetics
Odżywiona i nawilżona cera dzięki zabiegowi regeneracji twarzy w Galderma Aesthetics

Odpowiedni biostymulator kolagenu

Odpowiednio dobrany, sprawdzony i dobrej jakości preparat odbudowuje, odnawia i regeneruje skórę, redukując przy tym zmarszczki. Efekty widoczne są nawet do 25 miesięcy po ostatnim zabiegu. Przed pierwszym zabiegiem odbędziesz konsultację lekarską - zastanów się zatem, na jaki efekt liczysz i jakie pytania chcesz zadać swojemu lekarzowi. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą sekcją pytań i odpowiedzi, z której dowiesz się więcej o zabiegach z użyciem biostymulatora tkankowego.

Przed zabiegiem medycyny estetycznej z zastosowaniem biostymulatora tkankowego czeka Cię konsultacja. Dobrze się do niej przygotuj. Przemyśl wszystkie swoje pytania i zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać. Lekarz za pomocą narzędzia HARMONY dokona całościowej oceny Twojej twarzy pod kątem 5 aspektów: jakości skóry, kształtu twarzy, proporcji i konturu twarzy, symetrii twarzy oraz ruchomości tkanek i mimiki.

Tak dokładna analiza pozwala na precyzyjne określenie celów zabiegu i zaplanowanie leczenia w dłuższej perspektywie czasu, przy wykorzystaniu najbardziej odpowiednich preparatów i technik zabiegowych. Dzięki temu rezultaty będą harmonijne, przewidywalne i idealnie odpowiadają na potrzeby pacjenta. 

Gorąco zachęcamy do przeczytania serii pytań i odpowiedzi poniżej, aby dowiedzieć się więcej o zabiegach z użyciem tego preparatu.  

Chcesz skorzystać z zabiegu?

Obszary zabiegowe

Biostymulator tkankowy nadaje objętość i jędrność tym obszarom twarzy, które stały się wiotkie i straciły jędrność. Przykładem są fałdy nosowo-wargowe, linie marionetki i zmarszczki w okolicy podbródka. Zabieg pomaga stopniowo odzyskać utracony kolagen, a jego rezultaty mogą utrzymywać się przez ponad dwa lata. Zabieg ożywi Twoją skórę i przywróci jej młodzieńczy wygląd.

Obszary, w których zabieg przyniesie Ci największe korzyści

Biostymulator tkankowy w naturalny sposób poprawia jakość skóry i wygładza zmarszczki, stymulując produkcję Twojego własnego kolagenu. Na poniższych zdjęciach zobaczysz obszary, w których zastosowanie tego zabiegu przywróci jędrność i objętość skóry.

Policzki, środkowa część twarzy, dolna część twarzy.

Obszary zabiegowe

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowym poprawiają wygląd, wypełniając drobne linie i zmarszczki, dają efekt liftingu, a także poprawy struktury, kształtu i podkreślenia rysów twarzy. Poniższe zdjęcia ilustrują obszary, w których stosuje się kwas hialuronowy w celu poprawy i utrzymania kształtu i konturów twarzy.

lp_relax_refresh_padding_bottom_0
Specjalistyczne urządzenie do biostymulacji w klinice Galderma Aesthetics, które pomaga przywrócić młodość skórze
Policzki, środkowa część twarzy, dolna część twarzy
Obszary zabiegowe
Policzki, środkowa część twarzy, dolna część twarzy

O co zapytać lekarza?

Oto kilka pytań, które warto zadać lekarzowi:

  • Jakich rezultatów mogę się spodziewać po zabiegu?
  • Co się dzieje podczas leczenia?
  • Czy moja historia medyczna lub wcześniejsze zabiegi mogą mieć wpływ na leczenie lub stanowić przeciwwskazanie?
  • Czy są jakieś skutki uboczne i środki ostrożności, o których muszę wiedzieć?
  • Czy jest coś, co muszę zrobić przed i po zabiegu?
  • Wszelkie inne pytania, które przyjdą Ci do głowy.

Szczegółowe informacje na temat leczenia znajdziesz również w poniższej sekcji FAQ.
 

Rezultaty biostymulacji twarzy w Galderma Aesthetics: przed i po zdjęcia wyraźnie młodszej cery.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania:

Przed pierwszym zabiegiem zawsze czeka Cię konsultacja. Przemyśl, jaki efekt chcesz uzyskać i jakie pytania chcesz zadać. Twój lekarz poinformuje Cię o tym, jak bezpiecznie stosować wypełniacze, aby spełnić Twoje indywidualne oczekiwania. Zapyta Cię również o Twoją historię medyczną. Po skończonej konsultacji powinnaś czuć się dobrze poinformowana o działaniu kwasu hialuronowego i jakich efektów spodziewać się po zabiegu.

Upewnij się, że w klinice pracuje wykwalifikowany lekarz, który prawidłowo przeprowadzi Twoje leczenie. Takiego lekarza możesz poszukać w krajowych rejestrach licencjonowanych specjalistów medycyny estetycznej. Twój zabieg powinien zostać przeprowadzony w gabinecie lekarskim, który zapewnia prywatność i jest sterylnie czysty. Możesz poprosić o certyfikat przeszkolenia danego lekarza i jego polisę, aby mieć pewność, że ma kwalifikacje i jest ubezpieczony.

Tylko wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej ma kwalifikacje do wykonywania zabiegów z użyciem biostymulatora tkankowego. W zależności od ustawodawstwa danego kraju może to obejmować chirurgów plastycznych, dermatologów, stomatologów, laryngologów lub neurologów.

Twój lekarz powinien udzielić Ci wyczerpujących informacji o tym, w jaki sposób biostymulator stymuluję produkcję naturalnego kolagenu i udzielić szczegółowych wyjaśnień dotyczących zabiegu:

  • Informacja o możliwościach i ograniczeniach leczenia
  • Informacja o możliwych skutkach ubocznych i środkach ostrożności
  • Informacja o kosztach leczenia i możliwych dalszych zabiegach.
  • Odpowiedzi na pytania powinny być dla Ciebie zrozumiałe i zadowalające.

Preparat podaje się w celu korekcji płytkich do głębokich zmarszczek i bruzd. Działa, stymulując produkcję kolagenu w skórze. Odpowiednio podany przez przeszkolonego specjalistę, pomaga na następujące obszary:

  • Głębokie fałdy między nosem a ustami (fałdy nosowo-wargowe)
  • Zmarszczki w okolicy ust (linie marionetki)
  • Zmarszczki w okolicy podbródka
  • Aby uzyskać więcej informacji, skonsultuj się z lekarzem.

Standardowo może być potrzebna seria trzech zabiegów w ciągu kilku miesięcy. Liczba wstrzyknięć podczas każdej sesji będzie różna, w zależności od wymaganego stopnia korekcji i planu leczenia ustalonego przez Ciebie i Twojego lekarza.

Chcesz skorzystać z zabiegu?

Galeria Przed i Po

Dostosuj swoje wyszukiwanie
Wybierz przedział wiekowy
Wybierz obszar zabiegowy
Before
Before
Before
Before
Przed Before
Po After
Caption
  • Stymulator kolagenu: policzki, linie uśmiechu i podbródek. 
  • Efekty mogą się różnić w zależności od pacjenta
Przed Before
Po After
Caption
  • Stymulator kolagenu: policzki, linie uśmiechu i podbródek. 
  • Efekty mogą się różnić w zależności od pacjenta